Bir Salavat Getirene 10 Rahmet

Hace hazretlerinin tavsiyelerinden biride : Peygamber efendimize bir salavat getirene Allah on rahmet veriyor. Biz bunu günde 100 kere bir tesbih kadar salavat getirirsek 1000 rahmet kazanırız. İnşaAllah

اِنَّ اللَهَ وَمَلاَئِكَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِىِّ يَااَيُّهَاالَّذِينَ اَمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمَا

”Şüphesiz ki, Allah ve melekleri o Nebiye salat ederler. Ey iman edenler! sizde ona salat edin (Rahmet duası yapın) ve tam bir selamlamakla selam verin, tam bir boyun eğişle teslim olun. (Ahzab 56)

“Kim bana bir salat getirirse, Allah ona on salat (rahmet) eder, on günahı silinir, on derece de yükseltilir.” (İmam Ahmed)

Hz. Peygamber (asm) bir sabah sahabilerinin yanına neşeli bir şekilde geldiler. Sahabiler “Ey Allah’ın Rasulü! Sizi bu sabah çok neşeli görüyoruz. Sebebi nedir?” diye sordular. Hz. Peygamber (asm)şöyle cevap verdiler: “Evet haklısınız. Rabb’imden bir elçi bana gelerek “Ümmetinden sana bir salavat getirene Allahu Teala on hasene yazar ve onun günahlarından on tanesini silerek on derece yükseltir. Ayrıca Allah-ü Teala ona, getirdiği salavatın bir aynını da getirir.” (İmam Ahmed, Nesai)

Hz. Ebu Bekir şöyle buyurmuştur: “Hz. Peygamber’e getirilen salavat; günahları, suyun ateşi söndürmesinden daha iyi ve daha fazla imha eder. Hz. Peygamber’e verilen selamsa köle azad etmekten daha üstündür. Aynı şekilde Hz. Peygamber’i sevmek de can bağışlamaktan ya da Allah yolunda çalınan kılıç darbelerinden daha efdaldir.” (Hayatüs Sahabe)

 

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için sohbetler bölümünden arama yapabilirsiniz.
"Bu sayfa 556 kere görüntülendi."

Bir Cevap Yazın